Pizza Börek

Pizza her nesil ve her millet tarafından sevilen ve sürekli tüketilen bir yiyecek. Türk kültürü ile birleşmesiyle ortaya çok daha lezzetli yiyecekler çıktığını gördük. İşte onlardan birisi pizza börek. Sizler için pizza börek tarifimiz hazır.
1 yumurtanın sarısını ayırın ve akını diğer yumurtalarla birlikte sıvı yağ ve yoğurt ile iyice karıştırın. Yufkayı yayın ve üzerine yoğurtlu karışımdan sürün. İkinci yufkayı üzerine kapatın. Bu yufkanın da üzerine aynı yoğurtlu karışımdan sürün. Son yufkayı da üzerine yaydıktan sonra 12 eşit üçgen parçaya bölün.
Sosisleri küçük küçük doğrayın. 1 yemek kaşığı sıvı yağda kavurup kekik ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı üçgen kesilmiş yufkaların geniş kısımlarına pay edin. Sigara böreği sarar gibi ama biraz daha gevşek sarın. Börekleri yağlanmış fırın tepsisine dizin ve ortadan boylamasına bıçakla kesin. Üzerine yumurta sarısı sürüp, 170 derecede 35 dakika pişirin. Kestiğiniz kısma pişmeye yakın domates ve biber ekleyin. 35 dakika sonunda servise hazır. Afiyet olsun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*